Заступник Міністра фінансів Олена Макеєва провела зустріч з представниками Американської торгівельної палати в Україні

2/26/16

25 лютого 2016 року представники Американської торгівельної палати в Україні зустрілись з Оленою Макеєвою, заступником Міністра фінансів України.

Зустріч була присвячена обговоренню актуальних питань у сфері податкової політики, зокрема, останніх змін до Податкового кодексу України в частині адміністрування ПДВ та імплементації вимог Податкового кодексу України щодо податку на прибуток підприємств, а також законопроекту щодо запровадження в Україні уповноважених економічних операторів (УЕО) та окресленню напрямів для подальшої спільної роботи.

Олена Макеєва на початку заходу зазначила, що головними завданнями Міністерства є реформування Державної фіскальної служби України, митної справи, подальше удосконалення ризик-орієнтованого підходу до проведення планових перевірок. Окрім того, фахівці щоденно аналізують шляхи спрощення податкового адміністрування, які можна реалізувати в межах компетенції Міністерства фінансів України, так, зокрема, вже відпрацьовано 7 податкових консультацій.

Тетяна Прокопчук, віце - президент Американської торгівельної палати в Україні, подякувала Міністерству фінансів та особисто Олені Макеєвій за постійний діалог з компаніями-членами Палати в напрямі підготовки нормативно-правових актів спрямованих на урегулювання проблемних питань як в податковій, так і в митній сферах, а також відзначила успішне врегулювання питання зарахування авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів за 2014 рік.

Представники Палати надали свої пропозиції щодо «швидких перемог» (quick wins) у напрямі спрощення податкового адміністрування, реалізація яких не потребує внесення змін до податкового законодавства, зокрема, упровадження банківської гарантії як критерію відшкодування ПДВ та продовження подальшої роботи врегулювання питання зарахування авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів за 2013 рік.

Окремою темою зустрічі було обговорення законопроекту про запровадження в Україні уповноважених економічних операторів (УЕО). Олена Макеєва здійснила загальний огляд проекту Закону, а присутній на зустрічі Владімір Пісар, радник Місії EUBAM в Україні, поінформував учасників заходу підтримку даної ініціативи Мінфіну, яка дійсно надасть змогу спростити митні формальності для сумлінного бізнесу та прискорити митний контроль та оформлення.

За результатами зустрічі, було домовлено, що Палата від імені бізнесу спільно опрацює разом з Міністерством фінансів України окреслені на зустрічі питання.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити