Заступник Міністра фінансів Олена Макеєва обговорила актуальні питання у сфері міжнародного оподаткування з членами Американської торгівельної палати

3/31/16

30 березня заступник Міністра фінансів Олена Макеєва зустрілася з представниками компаній-членів Американської торгівельної палати в Україні для обговорення актуальних питань у сфері міжнародного оподаткування та гармонізації українського законодавства з нормами ЄС.

Олена Макеєва зазначила, що враховуючи останні світові тенденції, а також відповідно до Модельної конвенції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо податків на доходи і капітал та звіту Міжнародного валютного фонду 2014 року, Міністерство фінансів розробило власну стратегію щодо перегляду міжнародних конвенцій про уникнення подвійного оподаткування, членом яких є Україна, та проведення переговорів щодо підписання нових угод з країнами ЄС з метою залучення іноземних інвестицій у країну. Зокрема, у найближчій перспективі планується проведення переговорів щодо перегляду конвенцій, зокрема з Нідерландами, Великобританією, Бельгією, Швейцарією та Австрією.

Також очікується ратифікація Конвенції про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Республікою Мальта Верховною Радою України (законопроект №0054 від 23.07.2015).

Стосовно питання підписання Україною Багатосторонньої угоди компетентних органів по автоматичному обміну інформацією про фінансові рахунки, було поінформовано, що наразі здійснюється надання відповідей компетентним органам угоди з метою узгодження процедурних питань.

Окрему увагу було приділено питанням Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для підвищення рівня дотримання міжнародного податкового законодавства й виконання положень Закону Сполучених Штатів Америки “Про податкові вимоги до іноземних рахунків” (FATCA).

Учасники зустрічі відзначили важливість кроків, спрямованих на забезпечення подальшого упровадження прозорих правил оподаткування на основі найкращої світової практики та домовились продовжити співпрацю у вказаному напрямі.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити