За ініціативи Міністерства фінансів відбувся "круглий стіл" з обговорення стратегії розвитку державних банків

9/24/15

22 вересня за ініціативи Міністерства фінансів у Київській Школі Економіки відбулось засідання Круглого столу на тему "Які державні банки потрібні та їх місце в банківській системі України" за участю заступника Міністра фінансів Артема Шевальова.

Міністерство фінансів активно працює над забезпеченням стабільності фінансової та банківської систем країни, а також над посиленням захисту прав вкладників українських банків. З цією метою Міністерство продовжує здійснювати заходи щодо підвищення ефективності корпоративного управління у державних банках. Зокрема, Мінфін разом із партнерами розробив Закон про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, що значно підвищує захист депозитів простих громадян та робить роботу Фонду більш ефективною та прозорою. Наразі Міністерство фінансів завершує розробку «Дорожньої карти» стратегічного розвитку державних банків, що буде уже найближчим часом представлена на розгляд Уряду та громадськості.

Нова стратегія розвитку держбанків визначить, який вплив на економіку вони повинні мати, яку долю ринку займати та які зміни необхідно зробити в корпоративному управлінні для збільшення їх ефективності. Також «Дорожня карта» окреслить основні напрямки, на яких має фокусуватись діяльність держбанків. Наступним етапом має стати розробка або доопрацювання до кінця поточного року кожним окремим держбанком своєї індивідуальної детальної дорожньої карти на подальші 5 років.

«Стратегія розвитку державних банків сприятиме не лише кращій роботі самих держбанків, а й оздоровленню банківського сектору в цілому, що покращить інвестиційний клімат та стимулюватиме повернення до економічного зростання», - заявив Заступник Міністра фінансів та керівник Робочої групи з розробки «Дорожньої карти» розвитку держбанків Артем Шевальов.

Під час «круглого столу» із доповіддю також виступив координатор Робочої групи з розробки «Дорожньої карти» розвитку держбанків, радник Міністра фінансів з банківських питань Юрій Блащук, який детально описав стан розробки та основні результати роботи над документом.

Участь у заході також взяли Голова НАБУ Роман Шпек, радник Президента Київської Школи Економіки Ігор Шумило, проектний менеджер реформи фінансового сектору Національної ради реформ Вікторія Страхова, представники Міжнародного банку, українського банківського сектору, провідні економічні експерти, співробітники наукових та аналітичних установ.

На завершення заходу Заступник Міністра фінансів Артем Шевальов подякував експертам за дискусію та внесення пропозицій щодо вдосконалення стратегії розвитку держбанків.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити