Відбувся перегляд портфеля проектів Європейського інвестиційного банку в Україні

3/14/19

Заступник Міністра фінансів з європейської інтеграції Юрій Гелетій взяв участь у черговому Спільному перегляді портфеля проектів Європейського інвестиційного банку в Україні.

Перегляди відбуваються щорічно. Учасники обговорюють стан виконання заходів, про які домовилися минулого разу, а також погоджують план дій на поточний рік та можливі заходи з реалізації проектів на майбутнє.

За період співпраці України з ЄІБ було профінансовано 62 проекти на загальну суму 5,86 млрд. євро. Частина цих проектів впроваджується в державному секторі. Станом на сьогодні це 15 проектів на суму 3,217 млрд. євро.

- 4 проекти реалізуються в енергетичній сфері (на загальну суму 675 млн. євро)

- 3 проекти – в транспортній сфері (655 млн. євро)

- 5 проектів – в муніципальній інфраструктурі (967 млн. євро)

- 1 проект в сфері освіти н (120 млн. євро)

- 2 проекти спрямовані на розвиток малого та середнього бізнесу (800 млн. євро)

Також спільно з Європейським інвестиційним банком ведеться активна робота з підготовки нових проектів в інших сферах економіки, зокрема впровадження енергоефективних та «зелених» проектів, що відповідає Енергетичній стратегії України на період до 2035 року.

Для того щоб пришвидшити реалізацію таких проектів Мінфіном створено робочу групу під головуванням Міністра фінансів Оксани Маркарової для вирішення проблемних питань співпраці з МФО та затверджено Концепцію співпраці з ними. Друге засідання робочої групи відбулося 3 березня. (https://goo.gl/tQLt43)

Юрій Гелетій підкреслив, що єдиний спосіб вирішити проблемні питання реалізації спільних проектів – це постійний діалог всіх учасників процесу, який дасть змогу не тільки вирішувати нагальні проблеми, але і попереджувати їх.

«Ми надзвичайно цінуємо успішну співпрацю з ЄІБ. Сподіваємося що Банк і надалі буде підтримувати та інвестувати у розвиток економіки нашої держави. Впевнений, що завдяки спільним зусиллям, особливо в частині збільшення вибірки коштів, ми зможемо пришвидшити реалізацію наших спільних проектів у державному секторі» - підкреслив він

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити