Відбулась спільна прес-конференція Міністра фінансів Наталії Яресько та Голови ДФС Романа Насірова щодо проекту Податкової реформи Мінфіну

9/7/15

7 вересня у Кабінеті Міністрів України відбулася спільна прес-конференція Міністра фінансів України Наталії Яресько та Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова щодо проекту Податкової реформи, який було представлено Міністром фінансів 3 вересня на засіданні Національної ради реформ.

У своєму виступі Н.Яресько наголосила на сьогоднішніх проблемах податкової системи та детально зупинилася на тих питаннях, які викликали гарячу дискусію в суспільстві.

«Ключові проблеми податкової системи сьогодні - її несправедливість та складність, що дає простір для маніпуляцій. В той час, як одні громадяни та підприємства справно платять податки, інші ухиляються від них», - зазначила Міністр фінансів.

За словами Міністра фінансів, при розробці проекту податкової реформи Мінфін залучав до консультацій широкий загал економістів, громадських експертів, корпоративний сектор, неурядові організації, представників Цільової команди, а також звертався за порадою до міжнародних експертів з податкової політики. У результаті роботи Цільової команди з податкової реформи було обрано лінійну модель податкової системи, що полягає у встановленні «плоских ставок» - 20% ПДФО, 20% ПДВ, 20% ЄСВ і 20% з податку на прибуток.

У ході обговорення проекту Податкової реформи було окреслено ключові аспекти та нововведення, які містить проект Податкової реформи Мінфіну. Зокрема, про зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, про збільшення справедливості оподаткуванні громадян, зокрема через зміни у спрощеній системі оподаткування, про вирівнювання умов для роботи бізнесу, збільшення участі заможних громадян в податковій базі тощо.

У свою чергу Голова ДФС Роман Насіров висловив підтримку розробленій моделі податкової системи та зазначив, що ДФС зацікавлена у запровадженні максимально ефективного механізму адміністрування та максимально комфортних ставок податків як для платників, так і для державного бюджету.

«Нам вдалось виявити вузькі місця в питаннях адміністрування податків, тому саме в цій площині була сформована більшість наших пропозицій, які пропонувалися Міністерству фінансів в рамках розробки проекту податкової реформи», - підкреслив Роман Насіров.

На завершення свого виступу Міністр фінансів Н.Яресько вкотре наголосила, що має на меті створити ефективну податкову систему, що буде стимулювати інвестиції та економічне зростання, створення робочих місць, одночасно забезпечуючи стабільне та безперервне фінансування потреб бюджету.

«Податкова реформа має сприяти побудові простої, прозорої, справедливої податкової системи, що забезпечить справедливість, прозорість та солідарність в системі; стимулюватиме інвестиції, економічне зростання та створення робочих місць; покращить якості надання державних послуг для бізнесу, та зменшить можливості для корупції», - зазначила Міністр.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити