Верховна Рада підтримала законопроекти з врегулювання питань ввезення в Україну автомобілів на іноземній реєстрації

11/8/18

З метою врегулювання ситуації, що склалася внаслідок недодержання вимог митного законодавства при використанні на території України транспортних засобів з іноземною реєстрацією, Верховна Рада ухвалила законопроект №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» та законопроект №8488 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».

У чому проблема?

Питання переміщення через митний кордон та перебування транспортних засобів з іноземною реєстрацією в Україні можна вважати одним із суттєвих питань безпеки, яке потребує негайного вирішення.

Громадяни, користуючись прогалинами у законах, якими розмежована компетенція ДФС і Національної поліції щодо контролю за використанням на митній території України транспортних засобів з іноземною реєстрацією, продовжують ввозити автомобілі, зареєстровані в ЄС, з метою транзиту і тимчасового ввезення в Україну без сплати податків. Крім ухилення від сплати податків, такі громадяни створюють значне навантаження на інфраструктуру пунктів пропуску.

Масове і неконтрольоване використання транспортних засобів на іноземній реєстрації призвело до зростання кількості порушень Правил дорожнього руху та дорожньо-транспортних пригод, в яких неможливо встановити особу, яка знаходилась за кермом. Також зростає кількість злочинів, в яких використовуються автомобілі з іноземною реєстрацією.

За оцінкою ДФС, на сьогодні в Україні знаходиться близько 640 тис. автомобілів, які були ввезені в митних режимах тимчасового ввезення та транзиту, і використовуються резидентами на автомобільних шляхах України.

Суть законопроектів:
З метою врегулювання порушеного питання пропонується:

1) запровадити нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів;

2) врегулювати законодавчі прогалини в регулюванні умов тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів та особливості переміщення громадянами транспортних засобів особистого користування в режимі транзиту;

3) запровадити автоматизований обмін інформацією між органами доходів і зборів, Державною прикордонною службою та органами Національної поліції з метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України та/або поміщених у митний режим транзиту;

4) встановити новий вид відповідальності за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи не поміщувала його у митний режим транзиту, а так само за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні;

5) збільшити штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування в митних режимах транзиту та тимчасового ввезення;

6) встановити можливість складання протоколу про порушення митних правил за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, з подальшим його надсиланням такій особі за повідомленою нею або наявною в органах доходів і зборів адресою (місцем проживання або фактичного перебування);

7) переглянути види адміністративних стягнень за порушення правил дорожнього руху, а також права та обов’язки водіїв, працівників Національної поліції.

Що це дасть?

  • послабить податковий тиск для всіх громадян при імпорті автомобілів;
  • посилить відповідальність за неправомірне використання громадянами-резидентами транспортних засобів на іноземній реєстрації;
  • змінить правила ввезення транспортних засобів громадянами України;
  • встановить, що норми законодавства, які пом’якшують умови ввезення автомобілів (зняття вимог щодо відповідності екологічним стандартам) набирають чинності з дня опублікування Закону, а норми, що посилюють відповідальність водіїв (штрафи) – через 180 днів після опублікування.

Саме комплексний законодавчий підхід і спільна робота митників, прикордонників та органів Нацполіції дозволять врегулювати питання ввезення транспортних засобів на іноземних номерах в Україну з дотриманням інтересів бюджету та всіх українців, забезпечить дієвий контроль за переміщенням, цільовим використанням таких транспортних засобів, а також посилить відповідальність громадян за порушення митних правил.

І головний момент, передбачений законопроектом 8487, - спрямування на пенсійне забезпечення митних платежів, отриманих при митному оформленні автомобілів, що були ввезені на митну територію України та поміщені в митні режими транзиту або тимчасового ввезення у період з 1 січня 2015 року до дня набрання чинності цим Законом.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити