Україна не включала Естонію в список офшорів - Олександр Данилюк

1/26/18

Окрім участі у зустрічах української делегації на чолі з Президентом Петром Порошенко в Давосі, Міністр фінансів Олександр Данилюк також зустрівся з Членом Європейської комісіїї П’єром Московісі, Прем’єр-міністром Естонії Юрі Ратасом та Міністром фінансів Королівства Нідерландів Вопке Хьокстрою.

24 січня відбулася зустріч Міністра фінансів України Олександра Данилюка з Членом Європейської комісії з питань економіки, фінансів, оподаткування та митниці П’єром Московісі.

Головними темами зустрічі стали надання Європейським союзом макрофінансової допомоги та подальше впровадження реформ в Україні.
П’єр Московісі зазначив, що Європейська комісія продовжує підтримувати Україну в її прагненні реалізувати якісні зміни та впровадити важливі реформи, в тому числі, реформу Державної фіскальної служби та спрощення податкової системи загалом.

Сторони обговорили подальші кроки щодо нової програми макрофінансової допомоги та домовилися фіналізувати умови програми найближчим часом.
У кінці зустрічі Олександр Данилюк подякував за підтримку, а також за розширення мандату Європейського інвестиційного банку в Україні.

25 січня Олександр Данилюк зустрівся з Прем’єр міністром Естонії Юрі Ратасом.

Обговорили прогрес економічних реформ в Україні та питання співробітництва між двома країнами. Також підняли питання внесення Естонії, разом з рядом інших країн, де податок на прибуток є нижчим ніж в Україні або де запроваджений податок на виведений капітал, в перелік держав (територій), господарські операції з резидентами яких визнаються Україною контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення.

“Мова не йде про “список офшорів”. Це перелік держав, операції з резидентами яких ми визнаємо контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення. Прирівнювання цих двох списків один до одного є помилковим,” зазначив Олександр Данилюк в ході зустрічі.

“Є різниця в податкових ставках і для того, щоб не допустити зловживань та ухилення від оподаткування, ми контролюємо операції резидентів України з іншими країнами, де ці ставки нижче. Потрібно, щоб податки сплачувалися в країні, де вони формуються, тому необхідні додаткові механізми контролю. Це те, до чого ми прагнемо в рамках плану дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting). Це також важливо для наповнення державного бюджету,” додав Олександр Данилюк.

Олександр Данилюк та Юрі Ратас домовилися, що країни продовжать переговори для конструктивного вирішення цього питання. Для України важливим є і виконання зобов’язань в рамках BEPS, в тому числі, протидія зловживанням та ухиленню від сплати податків, і продуктивна економічне співробітництво з нашими традиційними партнерами.

Олександр Данилюк додав, що переговори ведуться і з Латвією, де також був впроваджений податок на виведений капітал.

Україна також планує запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Уряд вже підтримав відповідний законопроект Мінфіну та направив його на розгляд Національної ради реформ. Тому на зустрічі сторони також обговорили особливості цього податку, його вплив на розвиток економіки та співпрацю з країнами в рамках БЕПС, де податок на прибуток не збираються замінювати податком на виведений капітал.

25 січня також відбулася зустріч Міністра фінансів Олександра Данилюка з Міністром фінансів Королівства Нідерландів Вопке Хьокстрою.

Міністри обговорили питання внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між двома країнами. Вопке Хьокста зазначив, що Нідерланди планують ухвалити відповідне рішення вже найближчим часом.

Сторони також відзначили прогрес у співпраці України з Міжнародним фондом та погодилися, що Україні необхідно продовжувати ключові реформи, щоб досягти сталого економічного зростання.

Олександр Данилюк подякував за підтримку в групі країн-членів МВФ та Світового банку на чолі з Нідерландами до якої входить Україна.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити