Стартувала програма семінарів-презентацій проекту Є-DATA

10/7/15

6 жовтня у Києві відбувся перший семінар у рамках низки семінарів-презентацій «Є-DATA — відкритий інструмент контролю витрачання державних коштів» для неприбуткових громадських організацій та медіа з різних регіонів України. Захід, що його було організовано Фондом Східна Європа, зібрав на одній платформі представників громадських організацій, ЗМІ із Сум, Львова Чернігова, Маріуполя, Дніпропетровська, Костянтинівки, Краматорська, Тернополя та інших міст. Учасники ознайомилися з ідеєю відкритості використання публічних коштів – порталом Є-Дата, його можливостями, етапами реалізації, завданнями та очікуваними результатами від впровадження.


Під час семінару учасники дізнались про досвід імплементації ідеї прозорих фінансів, про можливості та архітектуру самого сайту та про етапи реалізації проекту Є-Дата. Керівник проекту Є-Дата Олександр Щелоков презентував проект як офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея прозорого бюджету: «Реалізація нашого проекту передбачена в декілька кроків: 1 етап – це оприлюднення трансакцій Казначейства, 2 – це використання коштів державного, місцевого бюджетів та цільових фондів, 3 – це використання коштів державних та комунальних підприємств, а далі ми переходимо до великої інформаційно-аналітичної системи «прозорий бюджет. Наступний етап робіт проекту Є-Дата передбачає забезпечення оприлюднення всіх витрат центральних і місцевих органів влади на вимогу статті 3 Закону України «Про відкритість використання публічних коштів.»

Наступні презентації відбудуться на Сході України:
8 жовтня о 18:00 відбудеться презентація проекту Є-Дата в Слов’янську в «Теплиці» (вул. Р.Люксембург, 53).
9 жовтня о 19:30 відбудеться презентація проекту Є-Дата в Краматорську у «Вільній хаті» (проспект Миру, 9).

Довідково:
Є-Дата (http://e-data.gov.ua/) – це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, який розпочав свою роботу з 15 вересня 2015 року та на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея прозорого бюджету. Згідно з законом «Про відкритість використання публічних коштів», до публічних засобів віднесено кошти державного та місцевих бюджетів, кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії, кошти Нацбанку і держбанків, Держцільових фондів, Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного соцстрахування, кошти державних та комунальних підприємств.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити