Проблема оподаткування криптовалют в Україні перебільшена - Верланов

9/6/18

Криптовалютний світ важко описати законом. Однак в частині оподаткування проблема перебільшена. Про це заявив заступник Міністра фінансів Сергій Верланов в інтерв’ю виданню «Економічна Правда».

«З криптовалютами можливі два типи операцій: майнінг та операція купівлі-продажу. Отже, ми купили біткоїн за 1 тис. грн. Потім, припустимо, нам пощастило, і він став коштувати 2 тис. грн. Ми вийшли з біткоїну і зарахували кошти на банківську картку. Дельта - 1 тис. грн. Обкладаємо ПДФО. Ставка у 19,5% - це багато чи мало для таких операцій? Питання риторичне. Поки у криптовалют немає правового статусу — це звичайний предмет обігу», - вважає Сергій Верланов.

Заступник Міністра фінансів апелює до міжнародного досвіду врегулювання правового статусу криптовалют, зокрема Швейцарії. Ця країна адаптувала свої податкові правила до операцій з криптовалютами. У Швейцарії криптовалюту визнали рухомим майном з метою оподаткування, тому що його можна продати на біржі і отримати гроші. Існують навіть офіційні агенти з продажу криптовалют, а Податкова служба Швейцарії кожного дня публікує курс біткоіна і ефіру на своєму сайті, щоб можна було перерахувати свої доходи для цілей оподаткування.

На думку Сергія Верланова, Україні, у першу чергу слід визначити правовий статус криптовалюти. При цьому біржі треба робити податковими агентами.

«Якщо криптовалюта куплена на біржі, то закон зобов’язує задекларувати дохід і вказати його джерело. У нас є народні депутати, які подають електронні декларації і вказують там криптоактиви. Хтось з них задекларував їх в розділі майно, хтось - в розділі грошові кошти. Мали право на обидві трактовки, оскільки правовий статус криптовалюти у нас невизначений. Без нього перейти до оподаткування та контролю криптовалютних операцій неможливо».

На думку заступника Міністра фінансів, регулятором операцій з криптовалютами може бути Нацкомісія цінних паперів та фондового ринку або Нацбанк.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням: https://bit.ly/2Nigmos

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити