Президент підписав закон із пакету бюджету-2019, що дозволяє отримання персональних даних при верифікації

12/27/18

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, який дозволяє отримання персональних даних при верифікації та моніторингу державних виплат (законопроект №9084).

Документ був розроблений, зокрема, з метою врегулювання питань, пов'язаних з верифікацією та моніторингом державних виплат з урахуванням позиції Конституційного Суду України.

З огляду на рішення Конституційного Суду, з 11 жовтня 2018 року, Мінфін не отримував нові дані з реєстрів для перевірки інформації, поданої отримувачами соціальної допомоги, на відповідність критеріям визначеним законодавством. За цей час ймовірні неправомірні виплати оцінюються у понад 171 млн грн.
Прийняті зміни до Бюджетного кодексу (нова редакція пункту 40 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення») законодавчо регламентують правові та організаційні засади здійснення верифікації і моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій та інших соцвиплат, які здійснюються за рахунок бюджетних коштів.
З метою забезпечити адресність державних виплат та не допустити їх неправомірне призначення, Мінфін продовжує отримувати і опрацьовувати персональні дані і має право на доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем чи реєстрів, власником (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

З початку цього року Мінфін надав 7,5 млн рекомендацій щодо 6 млн отримувачах соціальної допомоги. Завдяки верифікації у 2017-2018 рр. вдалося запобігти неефективному використанню щонайменше 14 млрд грн.

Для комплексного врегулювання питань із проведення верифікації Мінфін розробив і подав на розгляд Уряду проект Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

«Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти повинні витрачатись ефективно і прозоро, а допомога – надаватись адресно. Тому проведення верифікації в інтересах не тільки людей, яким дійсно необхідна допомога, а й усіх чесних платники податків», - сказав Юрій Джигир, заступник Міністра фінансів.

Мінфін сподівається на підтримку Урядом та Парламентом законопроекту «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», що сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення, підвищенню адресності державних виплат та оптимізації бюджетних видатків.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити