Німецькі експерти в сфері державних фінансів поділились своїм досвідом застосування права ЄС у сфері надання державної допомоги

3/11/19

Німецькі експерти в сфері державних фінансів поділились із українськими колегами своїм досвідом щодо застосування права ЄС у сфері надання державної допомоги та обговорили його вплив на національне законодавство, а також висвітлили питання, пов’язані із правовими аспектами виїзних перевірок і розглянули приклади податкових правопорушень.

26-28 лютого 2019 рокукомпанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH провела за підтримки Міністерства фінансів України фаховий семінар на тему: «Право ЄС у сфері державної допомоги та його вплив на національне акцизне законодавство. Право у сфері виїзних перевірок, а також право у сфері податкових правопорушень. Стан справ із змінами до Директиви ЄС про спільну систему акцизних податків».

Метою заходу було поглиблення компетенції фахівців Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, відповідного Митного підрозділу ДФС, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Академії фінансового управління при Мінфіні, Національного університету ДФС та Науково-дослідного інституту фіскальної політики НУ ДФС в м. Ірпінь у сфері застосування права ЄС в рамках надання державної допомоги, а також його впливу на національне законодавство та розгляд питань, пов’язаних із правовими аспектами виїзних перевірок і аналіз прикладів податкових правопорушень.

Семінар провели німецькі експерти– пані Інгрід Дінкельманн-Вендле, пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг, які на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, поділились відповідним досвідом Міністерства фінансів ФРН та Федерального центрального податкового відомства Німеччини (у м. Бонн). Вищезгадані експерти є досвідченими фахівцями-практиками у сфері акцизного оподаткування та митного контролю.

Протягом трьох днів практичного семінару експерти обговорили наступні блоки питань:

Право ЄС у сфері державної допомоги та його вплив на національне акцизне законодавство:

• адаптація німецького Закону про податок на електроенергію у відповідності до вимог права у сфері державної допомоги та відповідні законодавчі зміни.

Право у сфері виїзних перевірок:
• Податкова виїзна перевірка з особливим урахуванням оподаткування спирту та алкогольних напоїв.

Право у сфері податкових правопорушень:
• Порушення акцизного законодавства в контексті оподаткування спирту та алкогольних напоїв.

Стан справ із змінами до Директиви ЄС про спільну систему акцизних податків.

Довідка:
Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд ФРН у досягненні цілей в сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток.Окрім вказаних вище пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити