Міністр фінансів Наталія Яресько відвідала з робочим візитом Львівську область

7/1/15

26 червня 2015 року відбулась робоча поїздка Міністра фінансів України Наталії Яресько до Львівської області. Під час візиту Наталія Яресько зустрілась з головою Львівської державної обладміністрації Олегом Синюткою та керівниками фінансових територіальних органів області. Головним питанням зустрічі були результати бюджетної децентралізації для регіону.

Львівська область - один з тих регіонів, хто найбільше відчув позитивний ефект від децентралізації в Україні. Зокрема, область отримала значне зростання надходжень від плати за землю (+43% до попереднього року), податку на доходи фізичних осіб (+24%), а також зростання надходжень завдяки запровадженню нових місцевих податків - податку на нерухомість та акцизного податку. Завдяки активній позиції місцевої влади в ході зустрічі з представниками обласної адміністрації були обговорені шляхи подальшого збільшення надходжень до місцевих бюджетів, можливості стимулювання бізнес-активності та ключові проблемні питання.

Під час свого перебування на Львівщині Міністр також відвідала міжнародний пункт пропуску «Грушів-Будомєж» і логістичну компанію "Захід Ресурс", аби ознайомитися з проблемами розвитку інфраструктури регіону та підвищення якості митного обслуговування.

Завдяки зоні вільної торгівлі з ЄС та стратегічному положенню України у регіоні, наша країна може стати експортною платформою для всієї Європи. Ключове значення для реалізації цього потенціалу є державний кордон України з Польщею, що проходить на заході Львівської області. Але, аби розкрити цей потенціал, ми маємо розбудувати відповідну інфраструктуру. Зокрема, завдяки інвестиціям з боку Уряду Польщі, побудовано сучасний спільний пункт пропуску на українсько-польському кордоні "Грушів - Будеміж", однак наразі пункт використовується лише на 30 % від загальної потужності через погані під'їздні шляхи з української сторони. Для підвищення ефективності функціонування цього й інших пунктів пропуску необхідно забезпечити якісне дорожнє покриття, покращити сервіс на митниці та ліквідувати можливості для контрабанди товарів.

Іншим механізмом з підвищення ефективності роботи митних органів, покращення інфраструктури та сервісів на кордоні може бути державно-приватне партнерство. Таким прикладом може бути діяльність логістичного центру центрі компанії «Захід Ресурс», який відвідала Міністр під час свого візиту до регіону, та в якому працює пункт української митниці. Це дозволяє проходити вантажам процедури розмитнення в тому ж місці, де знаходиться логістичний центр, заощаджуючи таким чином значну кількість часу на проходження митних процедур.

Держава має використовувати всі можливості для покращення інфраструктури та сервісів і подолання корупції та контрабанди. Завдяки цьому Україна зможе збільшити надходження до бюджету, а разом з тим - підвищити можливості для фінансування соціальних видатків.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити