Міністр фінансів Наталія Яресько зустрілась представниками ІТ-індустрії

12/1/15

30 листопада відбулася зустріч Міністра фінансів Наталії Яресько та заступника Міністра фінансів Олени Макеєвої з лідерами експортно-орієнтованої ІТ-галузі для обговорення проекту податкової реформи. Захід був ініційований ІТ-Комітетом Європейської Бізнес Асоціації, робота якого направлена на розвиток ІТ-індустрії в Україні.

Під час зустрічі було продовжено діалог лідерів експортного ІТ-сектору та Міністерства фінансів щодо забезпечення поступової зміни податкового навантаження на ІТ-індустрію України.

Зокрема, Міністр фінансів Наталія Яресько розповіла про філософію та логіку окремих податкових нововведень, запропонованих Міністерством фінансів, та ще раз наголосила на ключових пріоритетах податкової реформи, встановлених в результаті відкритого діалогу Міністерства фінансів з різними галузями економіки, в тому числі з ІТ-сектором.

«Ми розуміємо, що ІТ-галузь – це одна із галузей «нової економіки» України, яка показує значне зростання протягом останніх років і є серед лідерів за обсягом експорту. Тому ми зацікавлені у підвищенні конкурентоспроможності української ІТ-галузі в світі, що буде сприяти підтримці стабільності фінансової системи України», - зазначила Міністр фінансів.

Водночас, лідери експортного ІТ-сектору озвучили відпрацьовані раніше пропозиції галузі в рамках індустріальних робочих груп з податкової реформи, а також наголосили на важливості подальшого розвитку експортної ІТ-індустрії та збільшенні валютних надходжень в Україну.

«Питання, на якому сьогодні зосереджена головна увага, стосується поступового та послідовного підвищення єдиного податку для підприємців 3-ї групи, а не різкого збільшення оподаткування. З боку інвесторів та замовників є певна стурбованість щодо ризиків, які несе можлива зміна фіскальних правил, включаючи різке збільшення ставки єдиного податку, - наголосив під час зустрічі координатор ІТ-Комітету Костянтин Васюк. - Проте сьогодні ми бачимо готовність до прийняття збалансованих рішень щодо сприяння подальшому розвитку ІТ-галузі».

Після детального обговорення та узгодження сторонами пропозицій від ІТ-Комітету було підтверджено їх внесення до проекту нового Податкового Кодексу. Сторони висловили готовність до подальшої співпраці, що є вкрай важливою для забезпечення зростання експортно-орієнтованого сектору ІТ-галузі України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити