Міністерство фінансів спільно з Національним банком України розробили проект Закону, що сприятиме відновленню економічної активності підприємств та пожвавленню банківського кредитування

9/7/15

7 жовтня відбулась спільна прес-конференція заступника Міністра фінансів Артема Шевальова та заступника Голови Національного банку України Владислава Рашкована, на якій було представлено проект Закону «Про фінансову реструктуризацію», розроблений Міністерством фінансів спільно з Національним банком з урахуванням кращих міжнародних практик.

Міністерство фінансів України активно працює над оздоровленням системи державних фінансів та стабілізації банківського сектору задля відновлення економічного зростання України, для чого здійснюються рішучі кроки для вирішення структурних економічних та фінансових проблем.

Зокрема, Міністерство фінансів спільно з Національним банком розробило юридичний механізм проведення фінансової реструктуризації кредитів юридичних осіб. Проект Закону України «Про фінансову реструктуризацію» було підготовлено з метою відновлення економічної активності підприємств та пожвавлення банківського кредитування, що допоможе закласти підгрунтя для сталого економічного зростання України.

За словами заступника Міністра фінансів Артема Шевальова, позитив від даної законодавчої ініціативи Мінфіну відчують підприємства, банківський сектор, громадяни та економіка в цілому.

«Цим законопроектом ми вирішуємо проблему значної кількості проблемних кредитів, ризику банкрутств та припинення господарської діяльності підприємств, що відчувають тимчасові проблеми з ліквідністю, але мають всі можливості для відновлення здорової економічної діяльності, якщо допомогти їм вирішити проблему "поганих" кредитів. Завдяки підходу, запропонованому в законопроекті, компанії уникнуть ризику банкрутства та мають шанс знову стати платоспроможними, а громадяни України, завдяки цьому, збережуть та отримають нові робочі місця», - зазначив А.Шевальов.

До цього часу Україна не мала спеціальних законодавчих актів щодо процедури реструктуризації кредитів юридичних осіб. Фінансові установи намагалися самостійно працювати із боржниками, проте не завжди успішно.

Законопроект також сприятиме зміцненню банківської системи, відновленню довіри до неї. За словами заступника Голови Національного банку України Владислава Рашкована, завдяки проведенню фінансової реструктуризації банки відчують полегшення у вигляді зменшення кількості проблемних кредитів та зможуть спрямувати кошти на кредитування економіки зростання.

«Економічна криза призвела до стрімкого погіршення фінансового стану багатьох підприємств в Україні. Це збільшило проблемну заборгованість та значно впливає на капітали банків. Ми впевнені, що цивілізовані, а не косметичні реструктуризації життєздатних підприємств нададуть гарантії безпеки, як банкам, так і підприємствам-боржникам. Закон створює дієві запобіжники недопущення аналогічних проблем у майбутньому та повинен працювати спільно з пакетом законів про захист прав кредиторів, розробленим Національним банком та банківським товариством та внесеним до Парламенту» - зазначивВ. Рашкован.

Законопроект розроблений з урахуванням кращих міжнародних практик, які базуються на «лондонському підході», описаному в настановах щодо фінансової реструктуризації Банку Англії, та продемонстрували успішне застосування у Туреччині, Південній Кореї, Таїланді, Сербії та низці інших країн.

Процедура фінансової реструктуризації передбачає добровільну, а не обов’язкову участь підприємств. Вона відбуватиметься при погодженні всіх сторін й на умовах, які задовольнять усіх.

Після обговорення проекту закону з громадськістю та затвердження проекту Закону на засіданні Кабінету Міністрів, проект закону буде подано на розгляд та обговорення Верховної Ради України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити