Мінфін затвердив форму бланка фінансової гарантії

2/21/19

Мінфін прийняв та зареєстрував у Міністерстві юстиції України наказ «Про затвердження форми бланка фінансової гарантії».

У чому суть?

Частиною третьою статті 311 Митного кодексу України передбачено встановлення Мінфіном форми бланка фінансової гарантії.

Для реалізації цієї норми наказом Мінфіну затверджено форму бланку фінансової гарантії, в якому встановлено перелік відомостей, що вносяться до гарантійного документа (раніше форма бланку фінансової гарантії зазначалась в кожній окремій угоді з гарантом, укладеній згідно з частиною другою статті 307 Митного кодексу України).

Також, наказом доручено ДФС доопрацювати відповідні автоматизовані інформаційні системи ДФС для забезпечення проведення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення з використанням фінансової гарантії, поданої у вигляді електронного документа або у паперовому вигляді разом з її електронною копією, а також привести угоди з банками або іншими юридичними особами, укладені згідно з частиною другою статті 307 Митного кодексу України, у відповідність до цього наказу.

Фінансова гарантія, що надається у вигляді документа, є безвідкличним зобов'язанням гаранта, внесеного до реєстру гарантів, виплатити на вимогу органу доходів і зборів кошти в межах певної суми у разі невиконання забезпечених цією гарантією зобов'язань із сплати митних платежів.

Що це дає?

Прийняття наказу дозволяє систематизувати питання взаємодії органів доходів і зборів, гарантів та осіб, відповідальних за сплату митних платежів, оскільки встановлюється єдиний перелік відомостей, що вносяться до гарантійного документа.

Затвердження єдиної уніфікованої форми бланка фінансової гарантії дасть можливість забезпечити належний контроль за процедурою гарантування на митній території України.

Наказ Мінфіну від 09.01.2019 № 4 «Про затвердження форми бланка фінансової гарантії» зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2019 року за №128/33099 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити