Коментар Міністерства фінансів щодо призупинення конкурсу на посаду керівника Державної митної служби

4/18/19

Одна з основних вимог бізнесу – реформування податкової та митної систем, повне перезавантаження фіскальних органів. Урядом та Міністерством фінансів ця вимога була почута і наприкінці минулого року ухвалене рішення щодо розділення ДФС на митну та податкову служби.

Разом з експертами, в тому числі і міжнародними партнерами, разом із бізнесом та депутатами ми розробляли положення для двох служб та умови проведення конкурсів на керівників ДПС і ДМС. У жодного немає сумнівів, що процес був надзвичайно прозорий та відкритий.

Але коли справа дійшла до конкурсного відбору, почалися блокування та спротив, звинувачення в непрозорості та заангажованості, хоча всі бажаючі мали можливість спостерігати як за конкурсом на двох його етапах, так і спілкуватися зі всіма претендентами на посаду очільників відомств. І коли до проведення третього – заключного – етапу конкурсу та оголошення його результатів залишався тиждень, процес намагаються зупинити в тому числі через судові позови.

Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію розпорядження Уряду щодо оголошення конкурсу на посаду голови митної служби. Крім того, активно нагнітається ситуація і навколо відбору на очільника податкової служби.

Реформи блокуванням не зробиш, цей процес неминучий. Треба розуміти одне, чим довше ми сперечаємося та затягуємо реформування, тим більше втрачає держава. Попереду багато роботи – від продовження автоматизації служб до прийняття таких важливих для бізнесу законопроектів, як введення інституту уповноважених економічних операторів. Тому закликаємо разом робити важливу справу для держави, для бізнесу і від блокування переходити до вирішення конкретних завдань і проблем.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити