Керівництво Міністерства фінансів провело експертну зустріч з представниками семи міст України щодо Проекту податкової реформи

11/6/15

5 листопада в Комунікативному центрі Уряду відбулась експертна зустріч керівництва Міністерства фінансів та представників громадськості з приводу обговорення Проекту податкової реформи, розробленого Мінфіном. Участь у дискусії взяли директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Мінфіну Микола Чмерук, начальник Управління податкової політики Віктор Овчаренко, керівник Українського медіа-центру реформ Тарас Качка, експерт Реанімаційного пакету реформ Павло Кухта, координатор проектної групи громадянської платформи "Нова країна" Тарас Козак, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Анастасія Красносільська. У прямому відеозв’язку одночасно взяли участь представники з Києва, Дніпропетровська, Львова, Одеси, Полтави, Харкова та Чернігова.

Під час обговорення представниками Міністерства фінансів було ще раз озвучено основні аспекти проекту податкової реформи, які стосуються оподаткування заробітної плати, адміністративного навантаження податкових та митних органів, а також стимулювання інвестицій. Головними Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Мінфіну Микола Чмерук зазначив: «Ми маємо на меті зменшити навантаження на фонд оподаткування заробітної плати, зменшити суб’єктивізм в роботі податкових та митних органах, а для цього вже проводимо реструктуризацію ДФС та покращуємо процедуру адміністрування податків. Ми дбаємо про інвестиційний клімат, тому пропонуємо запровадження інвестиційного податкового кредиту та прогресивної системи оподаткування, яка стимулюватиме мікро- та малий бізнес в Україні».

Питання податкової реформи останнім часом стало предметом маніпулювання, причиною чого експерти вважають комплексність та складність питання податків. Податкова реформа стосується різних суспільних груп, інтереси яких можуть протирічити один одному.

Керівник Українського медіа-центру реформ Тарас Качка з цього приводу зазначив: «Цього року до обговорення принципів реформи було залучено бізнес та експертів й проведено неймовірну кількість консультацій. Але податки в певному сенсі нагадують футбол, на якому всі зазвичай розуміються краще, ніж професійні футболісти. Тому пропозиції, з якими, за підсумками консультацій, вийшло Міністерство фінансів, не були сприйняті з ентузіазмом. Податки – це місце перетину інтересів усіх суспільних груп, тому кількість інтересів, які потрібно враховувати, зашкалює».

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити