Бюджетна реформа

При розробці бюджету на 2017 рік було змінено сам підхід до бюджетування. Вперше бюджет формувався не від видатків та побажань, а від доходів та реальних можливостей. Також, за допомою змін у фінансуванні через Бюджет 2017 року було ініційовано системні реформи у цілому ряді галузей, наприклад, освіта та наука, охорона здоров’я та соціальна сфера.

При розробці проекту держбюджету на 2017 рік Уряд керувався головним принципом - бюджет має бути реалістичним, де всі видатки будуть підтверджені доходами.

При цьому, при формуванні бюджету Мінфін залучав незалежних громадських експертів для перевірки розрахунків. Це вперше зробило процес бюджетування справді прозорим.

Цього року нам вдалось змінити основні підходи до розробки бюджету - першочерговими були доходи та реальні можливості, а похідними - видатки.

Окрім того було запроваджено трирічне планування. Розроблено проект прогнозу держбюджету на 2018-2019 рр. і закладено план розвитку економіки країни на перспективу. Передбачуваність бюджетної політики та прогнозування на кілька років вперед дозволить проводити системні глибокі реформи, підвищити інвестиційну привабливість та покращити бізнес-клімат. Новий бюджет відрізняється тим, що має чіткі пріоритети, повністю забезпечені фінансовим ресурсом. Пріоритети визначались не від обсягу фінансування, а від необхідності реформувати та розвивати певний напрямок.

Останні оновлення по цій темі

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити